ثبت آگهی رایگان
آژانس مرداس گشت مجری رسمی تور در تمامی مسیرها
آرامش سفر مجری تورهای طبیعت گردی ، داخلی و خارجی
آژانس سفیران گشت: ارائه خدمات ویزا و بهترین تورهای خارجی و داخلی
اخذ ویزا آنلاین

جاذبه های گردشگری یزد

9 / 10
از 292 کاربر
مرجع : بازدید : 1159
مطالب » کشور ایران » جاذبه های گردشگری ایران » یکشنبه 26 فروردین 1397 در 22 : 18
علاقه مندان و گردشگرانی که می خواهند به شهر یزد سفر نمایند، می توانید با مطالعه این مطلب اطلاعات کافی درباره جاذبه های گردشگری یزد بدست آورید. خود شهر یزد نیز به خاطر بافت تاریخی نیز در آثار ملی ایران ثبت شده و می توانیم این شهر را به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری ایران نیز بدانیم. اگر شما در تور یزد شرکت می نماید نیز توجه نمایید که از لیدر بخواهید که شما را به بازدید از این مناطق دیدنی شهر یزد ...
جاذبه های گردشگری یزد

جاذبه های گردشگری یزد

علاقه مندان و گردشگرانی که می خواهند به شهر یزد سفر نمایند، می توانید با مطالعه این مطلب اطلاعات کافی درباره جاذبه های گردشگری یزد بدست آورید.

خود شهر یزد نیز به خاطر بافت تاریخی نیز در آثار ملی ایران ثبت شده و می توانیم این شهر را به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری ایران نیز بدانیم.

اگر شما در تور یزد شرکت می نماید نیز توجه نمایید که از لیدر بخواهید که شما را به بازدید از این مناطق دیدنی شهر یزد ببرد؛ البته در بخش تورهای یزد که در پرتال بریم تور معرفی شده اند، همه سرویس های برگزار کننده این تور بازدید از جاذبه های یزد را در برنامه سفر خود دارند.

بهترین جاذبه های گردشگری شهر یزد

1- باغ دولت آباد

مکان دیدنی در شهر یزد که مرتفع ترین بادگیر جهان نیز در آن قرار دارد؛ باغ دولت آباد در زمان زندیه در شهر یزد ساخته شده است.

باغ دولت آباد از جاذبه های شهر یزد

2- مسجد جامع یزد

این مسجد که به خاطر مناره های بلند در جهان شهرت پیدا کرده است از دیگر جاذبه های تاریخی شهر یزد می باشد.

مسجد جامع یزد از جاذبه های گردشگری شهر یزد

3- موزه آب و خانه کلاهدوزها

شهر یزد به خاطر داشتن قنات های زیاد نیز مشهور است؛ در محل موزه آب چندین کاریز و قنات از دیرباز به جا مانده که محل استخراج آب بوده است. در کنار موزه آب یزد نیز خانه کلاهدوزها قرار دارد که هر دو را می توان از جاذبه های شناخته شده گردشگری شهر یزد نامید.

موزه آب و خانه کلاهدوزها از جاذبه های گردشگری یزد

4- پارک کوهستان یزد

منطقه ای کوهستانی در شهر یزد که دارای طرفداران زیادی از بین مسافرین شهر یزد می باشد که الخصوص در نوروز بسیار شلوغ می باشد.

پارک کوهستان از جاذبه های گردشگری در یزد

5 - مجموعه امیر چخماق

 مسجد امیر چخماق به همراه یک موزه از آثار تاریخی در کنار آن از جاذبه های گردشگری یزد حساب می شود. مجموعه امیر چخماق و تصاویر آن از نماد های شهر یزد نیز محسوب می شود.

مجموعه تاریخی مسجد امیر چخماق از جاذبه های یزد

6 - آتشکده زرتشتیان

مکان و عبادتگاه قدیمی زرتشتان در شهر یزد که آتش روشن در این مکان بیش از 1500 سال بر اساس اسناد تاریخی روشن می باشد؛ این نکته باعث جذب تعداد زیادی گردشگر به شهر یزد و برای دیدن قدیمی ترین آتشکده زرتشتان شده است.

آتشکده زرتشتیان از جاذبه های گردشگری یزد

لطفا در صورتی که شما هم علاقه مند به معرفی جاذبه های ایران هستید، لینک این صفحه و جاذبه های گردشگری شهر یزد را برای دوستان خود در شبکه های اجتماعی ارسال نمایید.

اشتراک گذاری برای دوستانتان :

مطلبهای مرتبط

جاذبه های گردشگری کیش

جاذبه های گردشگری کیش

در صورت سفر به کیش داشتن اطلاع درباره مکان های دیدنی جزیره کیش می توان لذت این سفر را برایتان چند برابر نماید؛ در ذیل تعدادی از جاذبه های کیش و تفریحاتی که می توانید در کیش انجام دهید را به شما معرفی ...
جاذبه های گردشگری قشم

جاذبه های گردشگری قشم

یکی از بینظیر ترین مناطقی که در ایران می توان به آن سفر کرد و لذت برد، جزیره قشم می باشد؛ قشم دارای مناطق دیدنی و گردشگری فوق العاده بی نظیر و جذابی است که هر گردشگری در جهان آرزوی دیدن جاذبه های قشم ...
جاذبه های گردشگری یزد

جاذبه های گردشگری یزد

علاقه مندان و گردشگرانی که می خواهند به شهر یزد سفر نمایند، می توانید با مطالعه این مطلب اطلاعات کافی درباره جاذبه های گردشگری یزد بدست آورید. خود شهر یزد نیز به خاطر بافت تاریخی نیز در آثار ملی ایرا ...
جاذبه های گردشگری مشهد

جاذبه های گردشگری مشهد

در صورت سفر به مشهد حتما از جاذبه های زیر که معرفی می نماییم دیدن نمایید؛ جاذبه های شهر مشهد تعداد بیشتری می باشند که ما مطرح ترین این جاذبه ها را معرفی نموده ایم. مسلما یکی از دلایل سفر به مشهد بارگ ...
نمایش همه
علاقه مندی ها ()