ثبت آگهی رایگان
آژانس همسفر ماه و ستاره برگزار کننده بهترین تورها
آژانس مرداس گشت مجری رسمی تور در تمامی مسیرها
آرامش سفر مجری تورهای طبیعت گردی ، داخلی و خارجی
اخذ ویزا آنلاین

جاذبه های گردشگری اصفهان

9 / 10
از 279 کاربر
مرجع : بازدید : 1035
مطالب » کشور ایران » جاذبه های گردشگری ایران » ﺳﻪشنبه 21 فروردین 1397 در 37 : 17
تاریخی جذاب و معماری هایی بینظیر را می توان در شهر اصفهان دید؛ در ذیل بخشی از جاذبه های شهر اصفهان را به شما معرفی نموده ایم که حتما در سفر به اصفهان توصیه می نماییم به بازدید از آنها بروید. با توجه به زیبایی ها و جاذبه های گردشگری زیاد از دیرباز شهر اصفهان را نصف جهان می نامیدند. اگر در زندگی خود یکبار در تور اصفهان شرکت ننمایید واقعا میتوانیم بگوییم که نصف جهان را حتما ندیده اید.  مکان ها ...
جاذبه های گردشگری اصفهان

جاذبه های گردشگری اصفهان

تاریخی جذاب و معماری هایی بینظیر را می توان در شهر اصفهان دید؛ در ذیل بخشی از جاذبه های شهر اصفهان را به شما معرفی نموده ایم که حتما در سفر به اصفهان توصیه می نماییم به بازدید از آنها بروید.

با توجه به زیبایی ها و جاذبه های گردشگری زیاد از دیرباز شهر اصفهان را نصف جهان می نامیدند. اگر در زندگی خود یکبار در تور اصفهان شرکت ننمایید واقعا میتوانیم بگوییم که نصف جهان را حتما ندیده اید.

 مکان های تاریخی و جاذبه های گردشگری اصفهان همگی از آثار ملی کشور عزیزمان ایران هستند و از شما تقاضا می نماییم حتما در صورت بازدید از آنها ، تصاویری تهیه نمایید و به دوستان خود نیز معرفی نمایید تا آنها نیز با جاذبه های گردشگری ایران آشنا شوند.

همچنین از طریق اشتراک لینک این صفحه از پرتال بریم تور می توانید ما را در امر معرفی جاذبه های گردشگری اصفهان و ترغیب مردم به تورهای ایرانگردی یاری نمایید.

بهترین جاذبه های توریستی و گردشگری شهر اصفهان

1- سی سه پل

پل الله وردی خان یا سی و سه پل که بر روی رودخانه زاینده رود به دستور شاه عباس ساخته شده است که از 33 طاق تشکیل شده است ( البته در قدیم 40 بخش داشت که 7 بخش آن تخریب شد) و از جاذبه های شناخته شده گردشگری شهر اصفهان در جهان نیز نامیده می شود. تفاوت سی و سه پل با پل خواجو را در میانه آن می توان متوجه شد که در پل خواجو یک بنا و تریبان وجود دارد ولی در سی سه پل ساختار همه جای پل یکسان می باشد.

سی و سه پل از جاذبه های گردشگری اصفهان

2- پل خواجو

دیگر پل ساخته شده بر روی زاینده رود که البته از زمان شاه عباس دوم در اصفهان ساخته شده است. مهمترین دلیل ساخت پل تماشای مسابقات قایقرانی در آن زمان بود. پل خواجو از جاذبه های تاریخی اصفهان می باشد که دارای معماری و کاشی کاری بسیار چشم نواز تری نسبت به سی و سه پل است.

پل خواجو از جاذبه های گردشگری اصفهان

3- منارجنبان

عمارت و بنای تاریخی که به خاطر حرکت مناره های آن در جهان زبانزد همه معماران می باشد و دارای قدمت زیاد می باشد و سالانه تعداد زیادی گردشگر خارجی برای بازدید از منار جنبان اصفهان به ایران سفر می نمایند.

منار جنبان از جاذبه های گردشگری اصفهان

4- کاخ هشت بهشت

از جاذبه های گردشگری تاریخی اصفهان که از زمان صفویه ساخته شده است و می توانید در کاخ هشت بهشت یکی دیگر از شاهکارهای معماری تاریخی ایران را در شهر اصفهان مشاهده نمایید.

کاخ هشت بهشت از جاذبه های تاریخی شهر اصفهان

5- میدان نقش جهان

زیبایی معماری میدان نقش جهان به خاطر اتاق های یکسان و حجره هایی است که در دور تا دور آن قرار گرفته است. و وجود عالی قاپو و مسجد امام که هر دو از بناهای تاریخی شهر اصفهان هستند، باعث شده است که خود میدان نقش جهان نیز از جاذبه های اصفهان لقب گیرد.

میدان نقش جهان از جاذبه های توریستی اصفهان

6- عمارت چهل ستون

بنای چهل ستون از قرن 11 هجری قمری و دوران صفویه در اصفهان ساخته شده است و از دیگر جاذبه های گردشگری اصفهان می باشد. همچنین دارای یک موزه در عمارت چهل ستون است که ظروف قدیمی و آثار تاریخی در آن نگهداری می شود.

چهل ستون از جاذبه های گردشگری اصفهان

7- عالی قاپو

یکی از جاذبه های زیبا شهر اصفهان را می توان عمارت عالی قاپو نام برد. بنا که در دوران صفویه و در شش طبقه ساخته شده است و معماری بینظیر آن دوست داران تاریخ معماری را شگفت زده می نماید.

عالی قاپو از جاذبه های اصفهان

لطفا در نشر این زیبایی ها و تاریخ زیبای کشورمان و شهر اصفهان کوشا باشید و لینک صفحه جاذبه های توریستی و گردشگری شهر اصفهان را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری برای دوستانتان :

مطلبهای مرتبط

جاذبه های گردشگری کیش

جاذبه های گردشگری کیش

در صورت سفر به کیش داشتن اطلاع درباره مکان های دیدنی جزیره کیش می توان لذت این سفر را برایتان چند برابر نماید؛ در ذیل تعدادی از جاذبه های کیش و تفریحاتی که می توانید در کیش انجام دهید را به شما معرفی ...
جاذبه های گردشگری قشم

جاذبه های گردشگری قشم

یکی از بینظیر ترین مناطقی که در ایران می توان به آن سفر کرد و لذت برد، جزیره قشم می باشد؛ قشم دارای مناطق دیدنی و گردشگری فوق العاده بی نظیر و جذابی است که هر گردشگری در جهان آرزوی دیدن جاذبه های قشم ...
جاذبه های گردشگری یزد

جاذبه های گردشگری یزد

علاقه مندان و گردشگرانی که می خواهند به شهر یزد سفر نمایند، می توانید با مطالعه این مطلب اطلاعات کافی درباره جاذبه های گردشگری یزد بدست آورید. خود شهر یزد نیز به خاطر بافت تاریخی نیز در آثار ملی ایرا ...
جاذبه های گردشگری مشهد

جاذبه های گردشگری مشهد

در صورت سفر به مشهد حتما از جاذبه های زیر که معرفی می نماییم دیدن نمایید؛ جاذبه های شهر مشهد تعداد بیشتری می باشند که ما مطرح ترین این جاذبه ها را معرفی نموده ایم. مسلما یکی از دلایل سفر به مشهد بارگ ...
نمایش همه
علاقه مندی ها ()