ثبت آگهی رایگان
آژانس سفیران گشت: ارائه خدمات ویزا و بهترین تورهای خارجی و داخلی
آژانس مرداس گشت مجری رسمی تور در تمامی مسیرها
آرامش سفر مجری تورهای طبیعت گردی ، داخلی و خارجی
اخذ ویزا آنلاین

علت نام گذاری محله نازی آباد

9 / 10
از 320 کاربر
مرجع : بازدید : 17742
محله قدیمی و مشهور نازی آباد تهران نام خود را از زمان رضا شاه بر روی خود می بیند؛ این نام به خاطر مهندسان آلمانی که در آن زمان مشغول احداث خط راه آهن تهران به مشهد بود بر روی این محله قرار گرفت. در آن زمان معماران و مهندسین زیادی از آلمان در حال احداث سازه هایی همچون سیلوی گندم و استادیوم مرغوبکار در محله نازی آباد بودند و قرار بود در این محله خانه هایی برای اسکان این مهندسین ایجاد شود. شروع احد ...
علت نام گذاری محله نازی آباد

علت نام گذاری محله نازی آباد

محله قدیمی و مشهور نازی آباد تهران نام خود را از زمان رضا شاه بر روی خود می بیند؛ این نام به خاطر مهندسان آلمانی که در آن زمان مشغول احداث خط راه آهن تهران به مشهد بود بر روی این محله قرار گرفت.

در آن زمان معماران و مهندسین زیادی از آلمان در حال احداث سازه هایی همچون سیلوی گندم و استادیوم مرغوبکار در محله نازی آباد بودند و قرار بود در این محله خانه هایی برای اسکان این مهندسین ایجاد شود.

شروع احداث خط آهن تهران مشهد و استادیم مرغوبکار نازی آباد و خانه های هزار دستگاه و سیلوی گندم در محله نازی آباد از سازه های احداث شده توسط همان مهندسین آلمانی می باشد که در آن زمان نام نازی را بر خود یدک می کشیدند؛ و علت نام گذاری محله نازی آباد نیز همین موضوع می باشد.

اشتراک گذاری برای دوستانتان :

مطلبهای مرتبط

علت نام گذاری محله نازی آباد

علت نام گذاری محله نازی آباد

محله قدیمی و مشهور نازی آباد تهران نام خود را از زمان رضا شاه بر روی خود می بیند؛ این نام به خاطر مهندسان آلمانی که در آن زمان مشغول احداث خط راه آهن تهران به مشهد بود بر روی این محله قرار گرفت. در آ ...
نمایش همه
علاقه مندی ها ()