ثبت آگهی رایگان
آژانس مرداس گشت مجری رسمی تور در تمامی مسیرها
آرامش سفر مجری تورهای طبیعت گردی ، داخلی و خارجی
آژانس همسفر ماه و ستاره برگزار کننده بهترین تورها
اخذ ویزا آنلاین

جاذبه های گردشگری استانبول

9 / 10
از 279 کاربر
مرجع : بازدید : 3306
مطالب » کشور ترکیه » شهر استانبول » دوشنبه 23 فروردین 1395 در 27 : 12
در این بخش برای شما عزیزان جاذبه های شهر استانبول یکی از سه شهر توریستی برتر دنیا را معرفی می نماییم. شهری که از لحاظ تعداد ورود توریست، در بین سایر شهرهای دنیا در چند سال اخیر رتبه سوم را داشته است. شهر استانبول با توجه به پیشینه و تاریخی که از آن نیز در بخش تاریخ استانبول صحبت شد، دارای ویژگی های خاصی از لحاظ بناهای تاریخی شده است. همچنین تقسیم بندی این شهر در دو قاره نیز باعث جذب توریست از هر ...
جاذبه های گردشگری استانبول

جاذبه های گردشگری استانبول

در این بخش برای شما عزیزان جاذبه های شهر استانبول یکی از سه شهر توریستی برتر دنیا را معرفی می نماییم. شهری که از لحاظ تعداد ورود توریست، در بین سایر شهرهای دنیا در چند سال اخیر رتبه سوم را داشته است.

شهر استانبول با توجه به پیشینه و تاریخی که از آن نیز در بخش تاریخ استانبول صحبت شد، دارای ویژگی های خاصی از لحاظ بناهای تاریخی شده است. همچنین تقسیم بندی این شهر در دو قاره نیز باعث جذب توریست از هر دو قاره اروپا و آسیا شده است. می توان گفت تدابیر مسئولان صنعت گردشگری این شهر، برای راحتی ورود گردشگران به استانبول ، یکی دیگر از دلایل استقبال زیاد توریست از این شهر می باشد.

حال تعدادی از مطرح ترین مکان های دیدنی شهر استانبول را به همراه شرح حال مختصر و یک عکس برای شما معرفی می نماییم، تا در تور استانبول بتوانید از تمام این مناطق دیدن نمایید.


مسجد ایاصوفیه استانبول

مسجد ایاصوفیه استانبول

مهمترین نماد در شهر استانبول این بنای تاریخی می باشد. مسجد ایاصوفیه نزدیک به 1500 سال قدمت دارد. در سال 532 در زمانی که رومیان و امپراطوری بیزانس در این شهر حکومت می نمودند، به دستور کنستانتین اول این بنا ساخته شد. البته در آن زمان بنا ایاصوفیه یک کلیسا برای مسیحیان جهت برگزاری مراسم های مذهبی مسحیت ایجاد شده بود.  

مسجد ایاصوفیه استانبولپس از فتح استانبول توسط سلطان محمد این بنا تبدیل به مسجد برای مسلمان شد و بلافاصله در اولین جمعه بعد از فتح شهر استانبول، سلطان محمد دستور به برگزاری نماز جمعه در این محل داد.

ویژگی های که در ساخت مسجد ایاصوفیه استانبول انجام شده است، به خاطر بازسازی توسط فرهنگ های متفاوت، آن را از دید کارشناسان باستان شناسی کاملا خاص ساخته است. ویژگی های از معماری روم، یونان، و معماری اسلام در ساخت این بنا کامل قابل مشاهده است.

مسلما کار بسیاری سختی است تشریح این مسائل و شما دوستان مشتاق را سفارش می نماییم که حتما از نزدیک از این بنای زیبای تاریخی در تور استانبول ، دیدن نمایید.


 کاخ ییلدیز استانبول

کاخ ییلدیز استانبول

کاخ موزه ییلدیز یکی دیگر از بناهای تاریخی شهر استانبول است. در اوایل قرن 19 ساخته شده است و محلی برای استراحت درباریان و شاهزاده های عثمانی بوده است. امروزه تبدیل به موزه و در آثار باستانی شهر استانبول نیز ثبت شده است.

Address: Barbaros Bulvarı,, Serencebey Yokuşu, No. 62, 34349 Beşiktaş/İstanbul, Turkey

Phone: +90 212 258 3080


برج گالاتا استانبول

برج گالاتا استانبول

این برج در سال 1348 میلادی در شهر استانبول ساخته شد. مسلما کارایی این برج دیدبانی بر روی محیط شهر و تنگه بسفر استفاده بوده است. ارتفاع آن 62 متر از و با توجه به ارتفاع کم ساختمان های این منطقه، کاملا از دور قابل مشاهده است.

Address: Galata Kulesi, Turkey


مسجد سلطان احمد استانبول

مسجد سلطان احمد استانبول

این بنا در سال 1616 میلادی پس از هشت سال ساخت، تکمیل شد. همانطور که از نام این مسجد پیداست دستور ساخت آن نیز توسط سلطان احمد داده شده است. یکی از بناهای ساخته شده توسط حکومت عثمانی در شهر استانبول ترکیه که دارای زیبایی های خاصی نیز می باشد. این بنای تاریخی شهر استانبول به مسجد آبی نیز معروف است؛ دلیل این موضوع تعداد زیاد کاشی های استفاده شده و شیشه های آبی زیاد در نمای داخلی آن است. همچنین حیاط این مسجد نیز بزرگترین حیاط در بین مسجد های ساخته شده در کشور ترکیه می باشد؛ این مسجد دارای شش مناره می باشد که آن را از مسجد ایاصوفه که دارای 4 مناره است در نمای دور متمایز می نماید.

Address: At Meydanı No:7, 34122 Fatih/İstanbul, Turkey


مسجد سلیمانیه استانبول

مسجد سلیمانیه استانبول

این مسجد توسط سلطان سلیمان در سال 1550 ساخته شد و در سال 1558 ساخت این مسجد تکمیل شد. معماری عثمانی همراه با الگو برداری هایی از معماران دوران بیزانس و رومیان در ساخت آن بکار رفته است. این مسجد نیز دارای 4 مناره می باشد. نکات مهم دیگر درباره این مسجد، بودن آرامگاه سلطان سلیمان یکم در باغ پشت این بنا است.

Address: Süleymaniye, 34116 Fatih/İstanbul, Turkey


 موزه کاری استانبول ( موزه چورا )

موزه کاری استانبول

یک بنای بجا مانده دیگر از زمان رومیان و حکومت بیزانس در شهر استانبول که امروزه تبدیل به موزه ای با نام کاری شده است. تصاوری در طراحی داخلی این بنا توسط سنگ های کوچک ایجاد شده است که جلوه خاصی به این بنای تاریخی داده است.

Address: Ayvansaray Mh., Kariye Cami Sk. No:26, Fatih/İstanbul, Turkey
Phone: +90 212 631 9241

کاخ دولما باغچه استانبول

کاخ دولما باغچه استانبول

بنایی تاریخی که تا زمان حضور آتاترک نیز مورد استفاده دولت ترکیه قرار می گرفت. نکته جالب این کاخ این است که ساعت های داخلی این بنا در ساعت 05 : 9 متوفق شده است و دلیل این موضوع اشاره به ساعت مرگ مصطفی کمال پاشا یا همان آتاترک معروف است.

Address: Dolmabahçe Cd., 34357 Beşiktaş/İstanbul, Turkey


جزایر شاهزادگان استانبول

جزایر شاهزادگان استانبول

تعدادی جزیره کوچک در نزدیکی بخش آسیایی شهر استانبول قرار دارد؛ این جزایر به جزایر شاهزادگان نیز معروف است، زیرا در گذشته محلی برای تبعید شاهزادگان عثمانی بوده است. در زمان حال به خاطر خنکای تابستانی محل مناسبی برای تفریح و استراحت می باشد.


 کاخ توپکاپی استانبول

کاخ توپکاپی استانبول

این بنا به دستور فاتح شهر استابول برای سکونت خود ایشان ساخته شد. سلطان محمد فاتح در سال 1453 دستور ساخت کاخ توپکاپی را داد؛ تا آخرین روز های عمر نیز در آن زندگی نمود. از آن زمان به بعد نیز محل زندگی بسیاری از بزرگان و حاکمان عثمانی در منطقه استانبول بوده و امروزه تبدیل به کاخ - موزه ای جهت بازدید توریست ها شده است.

Address: Istanbul, Turkey
Phone: +90 212 512 0480

مسجد ینی استانبول

مسجد ینی استانبول

یکی دیگر از مساجد زیبا و تاریخی شهر استانبول که در سال 1597 ساخته شده است. دیدن از این بنای تاریخی را در تور استانبول به شما دوستان اهل فرهنگ و هنر سفارش می نماییم.

Address: Rüstem Paşa Mh., Eminönü, 34116 Fatih/İstanbul, Turkey


تنگه بسفر استانبولbosphorus istanbul )

تنگه بسفر استانبول

راه آبی که استانبول را به دو بخش تقسیم می نماید و بخش غربی در قاره اروپا و بخش شرقی در قاره آسیا است. می توان گفت این تنگه جدا کننده قاره آسیا و اروپا می باشد. در سفر به استانبول لذت گردش با قایق و کشتی را در تنگه بسفر تجربه نمایید. تنگه بسفر دریای سیاه را به دریای مرمره وصل نموده است. دو بخش استانبول نیز از طریق دو پل با هم در ارتباط می باشند.


امیدواریم با مطالعه این مقاله شناخت مناسبی از جاذبه های گردشگری استانبول بدست آورده باشید. لطفا در صورت استفاده و جهت حمایت از ما این مطلب را از طریق لینک های ذیل در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید. 

اشتراک گذاری برای دوستانتان :

مطلبهای مرتبط

هتل های استانبول

هتل های استانبول

با عرض ادب و خوش آمد گویی به شما دوست عزیز که وارد این پست شده اید تا اطلاعات مناسب و شناختی نسبت به هتل های شهر استانبول بدست آورید. در ذیل برای شما اطلاعاتی درباره هتل های مطرح این شهر قرار داده ایم ...
جاذبه های گردشگری استانبول

جاذبه های گردشگری استانبول

در این بخش برای شما عزیزان جاذبه های شهر استانبول یکی از سه شهر توریستی برتر دنیا را معرفی می نماییم. شهری که از لحاظ تعداد ورود توریست، در بین سایر شهرهای دنیا در چند سال اخیر رتبه سوم را داشته است. ...
جغرافیای شهر استانبول

جغرافیای شهر استانبول

تنها شهر دنیا که در دو قاره تقسیم بندی شده، شهر استانبول است. ویژگی که وجه تمایز جغرافیای استانبول با سایر شهر های دنیا است. استانبول دارای دو شبه جزیره است. شبه جزیره ی تراکیه بخشی از استانبول است ک ...
تاریخچه شهر استانبول

تاریخچه شهر استانبول

کار بسیار سختی است شروع به نوشتن از تاریخ شهری که پر از اتفاق و حادثه بوده است. شهر استانبول یکی از شهر های جالب تاریخ جهان می باشد که سه امپراطوری بزرگ دنیا یعنی ایران ، روم و عثمانی بر آن حکومت نمود ...
نمایش همه
علاقه مندی ها ()