ثبت آگهی رایگان
آرامش سفر مجری تورهای طبیعت گردی ، داخلی و خارجی
اخذ ویزا آنلاین
آژانس سفیران گشت: ارائه خدمات ویزا و بهترین تورهای خارجی و داخلی
آژانس نائیریکا سفر : مجری تورهای داخلی و خارجی و خدمات اخذ ویزا

کشور اندونزی

8 / 10
از 418 کاربر
  • پرچم کشور اندونزیپایتخت اندونزی: جاکارتا
  • جمعیت اندونزی : 238 میلیون نفر
  • مساحت کشور اندونزی: 569 / 904 / 1  کلیومتر مربع
  • نوع حکوکت کشور اندونزی : جمهوری
  • زبان کشور اندونزی: اندونزیایی
  • واحد پول اندونزی: روپیه
  • ساعت رسمی اندونزی: +7 و نیم از گرینویچ ، اختلاف ساعت اندونزی با ایران 4 ساعت
  • پیش شماره تلفن کشور اندونزی : 062

 کشوری در جنوب شرقی آسیا که از تعداد زیادی جزیره در کنار هم تشکیل شده است. حدودا 17 هزار و پانصد جزیره کوچک و بزرگ در کنار هم کشور اندونزی را تشکیل داده است.

این جزایر از جنوب شرقی آسیا تا نزدیکی اقیانوسیه کشیده شده است. جمعیتی بیش از 238 میلیون نفر در این کشور زندگی می نمایند که از این لحاظ کشور اندونزی را چهرمین کشور پر جمیت جهان نامیده است. از لحاظ مساحت نیز اندونزی پاندهمین کشور جهان می باشد.

نقشه کشور اندونزی

 

تاریخچه کشور اندونزی :

 از تاریخ زندگی آدم ها در این جزایر که بگذریم ، می توانیم تاریخچه کشور اندونزی را از قرون 16 و 17 میلادی آغاز نماییم. زمانی که این کشور مستعمره قدرت ها اشغال گری مثل اسپانیا و پرتغال بود.

در ابتدای قرن 18 و از سال  1705 میلادی به بعد هلندی ها با همه به این جزایر ، حکومت این مناطق را بدست خود گرفتند. حتی با شورش های زیاد توسط بومی های این منطقه و حتی حملاتی توسط ژاپنی ها و انگلیسی ها به این مناطق که تنها می توانستند اندکی از این نقاط را در اشغال خود بگیرند، دولت هلند را از مواضع خود عقب نکشید و این دولت اروپایی تا سال 1945 بر تمام جزایر این بخش دنیا سیطره داشتند.

دکتر احمد سوکارنو - بنیان گذار جمهوری اندونزیتا زمان به اوج رسیدن قدرت رهبری بنیان گذار کشور و جمهوری اندونزی فرا رسید. دکتر احمد سوکارنو پس از مبارزات زیاد و مکاتبات فراوان و با اتحاد بین بومی های مناطق مختلف کشور اندونزی ، توانست تمام بخش های این کشور را از هلندی ها پس بگیرد و حکومت جمهوری اندونزی را در سال 1945 تشکیل دهد. 

ایشان چهار سال بعد یعنی در سال 1949 نیز پس از تمام شدن تمام مراتب ایجاد کشور اندونزی، با برگزاری انتخابات به عنوان رئیس جمهور این کشور تازه به رسمیت اعلام شده قرار گرفت. ایشان همچنین نقش های بزرگی در استقال بسیاری از مناطق از دست قدرت های اروپایی در بین سال های حیات خود داشتند.

کشور تازه تاسیس تیمور شرقی نیز تا سال 1999 میلادی نیز یکی از استان های کشور اندونزی محسوب می شد که بعد از یک همه پرسی و با کمک سازمان ملل ، این بخش از کشور اندونزی جدا شد و تبدیل به کشور مستقل تیمور شرقی شد.

 

 

1مجموع 3 مطلب
هتل های جزیره بالی

هتل های جزیره بالی

برای شما تعدادی از بهترین هتل های جزیره بالی را در ذیل معرفی نمودیم. شما می توانید با مطالعه این بخش اطلاعات عمومی مناسبی در مورد هتل محل اقامت خود بدست آورید. جزیره زیبای بالی به خاطر جذب زیاد توریس ...
جغرافیای جزیره بالی

جغرافیای جزیره بالی

شهر یا در عنوان بهتر جزیره بالی یکی از بزرگترین جزایر کشور اندونزی است که جمعیتی بیش از 3 میلیون و 800 هزار نفر را در خود جا داده است. این جزیره دارای یک کوه آتشفشانی فعال می باشد ...
تاریخچه جزیره بالی

تاریخچه جزیره بالی

سکونت در جزیره زیبای بالی به زمان های بسیار دور بر می گردد. طبق آثار پیدا شده از این جزیره وجود انسان و موجودات زنده به دوران نونسنگی باز می گردد.  اما تاریخ و شروع پیشرفت در این جزیره زیبا را ب ...
1مجموع 3 مطلب
نمایش همه
علاقه مندی ها ()